background

Keď sa komfort stáva štandardom: NOVÉ posuvno – sklopné kovanie SKB z produktovej rady MACO RAIL SYSTEMS

16.04.2011

Výrobcovia okien dnes už dokážu uspokojiť náročné požiadavky zákazníkov na posuvné systémy s veľkou zasklenou plochou, obľúbené riešenie ponúkajúce príjemné prepojenie interiéru a exteriéru. To, čo u týchto prvkov zaisťuje bezproblémové ovládanie okenných krídiel alebo dverí je vhodné stavebné kovanie. Spoločnosť MACO si Vám dovoľuje predstaviť inovované posuvno-sklopné kovanie SKB, v troch prevedeniach: SKB-S štandardné prevedenie, SKB-SE prevedenie s automatickou aretáciou a SKB-Z s núteným ovládaním. Optimalizácia nábehovej krivky a zvýšenie odstupu krídla od rámu zabezpečujú pohodlnú manipuláciu s okenným krídlom. Z pohľadu spracovateľov, ponúkajú systémy SKB jednoduchú montáž aj nadmerne ťažkých okenných krídiel.

Optimálne parametre

Najväčšou výhodou nových posuvno-sklopných systémov MACO je zvýšená hodnota nábehovej krivky z 50 na 53 milimetrov. Dôvodom tejto zmeny je trend používania stále širších profilov. Ďalším konštrukčným vylepšením je navýšenie odsadenia krídla od rámu, a to zo 122 mm na 125 mm. Znížený zástavbový rozmer v spodnej časti na ráme na 35 mm, znižuje výšku prahu a zjednodušuje jeho prekračovanie. Všetky varianty SKB - S,SE aj Z sú štandardne vybavené striebornou povrchovou úpravou a na objednávku je možné ich dodať aj v povrchovej úprave Tricoat.

Funkčné pohodlie

Predstavte si okenné krídlo ťažké až 160kg a množstvo energie, aké by ste museli vydať na jeho otvorenie alebo zatvorenie. Vďaka novej konštrukcii koľajnice a vozíkov, dokonalému vyváženiu, jednodielnym nožniciam a presnému mechanizmu kovania je manipulácia s oknami neuveriteľne jednoduchá. A nie len to, pri otváraní i zatváraní okna otočením kľučky a ľahkým posunutím krídla sa ruka v zápästí otáča fyziologicky úplne prirodzeným pohybom, takže nedochádza k žiadnej deformácii. Pri otočení kľučky smerom hore zapadne krídlo samo do posuvnej polohy. Pri zatváraní sa naopak samo nastaví do pozície vyklápania. Po vysunutí krídla sa vozík automaticky aretuje pomocou poistky proti samovoľnému zatvoreniu.

SKB-Z – systém s núteným ovládaním

V novom prevedení systému posuvno-sklopného kovania s núteným ovládaním SKB-Z pre veľké a ťažké krídla je už od 160 kg kovanie vybavené tandemovým vozíkom. Zväčšenie priemeru pojazdových koliesok v porovnaní s bežnými vozíkmi má za následok zvýšenie nosnej plochy až o 20%. Vďaka jednodielnemu posuvnému systému s väčšou nosnou plochou a nasadeniu 4 koliesok na každý vozík se výrazne znižuje hlučnosť a zvyšuje sa stabilita aj najväčších výplňových prvkov.

Systém SKB-Z je ďalej vybavený automatickým, centrálne riadeným otváraním a zatváraním kľučkou. Pre užívateľa to znamená skutočne vysoký komfort obsluhy, pretože otočením kľučkou sa krídlo automaticky a s minimálnou silou otvorí alebo zatvorí. Poistka proti samovoľnému zatvoreniu a bezpečnostné i.S. čapy  sú dodávané štandardne, na požiadanie je ďalej možné kovanie vybaviť poistkou proti chybnej manipulácii.

Jednotný dizajn

Pre MACO je dôraz na estetickú hodnotu samozrejmosťou, preto vám k systému RAIL SYSTEMS prináša sériu kľučiek zladených s krytkami hneď v niekoľkých farebných prevedeniach. Medzi nimi si určite každý, aj ten najnáročnejší zákazník, nájde tú najvhodnejšiu do svojho domu.

Späť