background

Kľučka na stred vnútornej štulpovej lišty

20.12.2012

Pri dvojkrídlových oknách so štulpovým krídlom riešia výrobcovia okien problém s umiestnením okennej kľučky na stred. Pri použití vnútornej štulpovej lišty nie je možné kľučku ako obvykle umiestniť priamo na krídlo. Riešením je použitie prevodovky s mínusovým DM.

Pomocou novej MACO integrovanej medziprevodovky je možné i otváravo-sklopné okná vyrábať tak, aby ich montáž bola jednoduchá. Pri jej použití umiestnite okennú kľučku na stred vnútornej štulpovej lišty veľmi ľahko. A navyše je toto riešenie vhodné pre repliky historických okien, kde môžete využiť tenší okenný profil, čo je veľmi častá požiadavka pamiatkarov.

Najjednoduchšia montáž s bonusom úspory času

Medziprevodovka MACO je podľa rôznych výšok krídel v kovacej drážke predmontovaná priamo na štulp prevodovky a možno ju použiť vpravo aj vľavo. Pomocou jednej medziprevodovky možno spracovať všetky typy profilov z dreva, plastu a hliníka. Kovanie rady MACO MULTI-MATIC sa vkladá frézovania priamo do kovacej drážky. Vďaka tomu ste vo výrobe nezávislí a navyše ušetríte čas pri montáži a náklady na skladovanie.

Funkcia s pridanou hodnotou

Svetlá výška kastlíka prevodovky je zredukovaná na nutné minimum. K medziprevodovke na štulpovom krídle je možné využiť rôzne uzávery. Ako pri fixnej tak aj pri variabilnej výške kľučky môžete použiť svoje štandardné okenné kľučky s príslušnou dĺžkou štvorhranu.

Ochrana proti vlámaniu a bezpečné ovládanie

Aby bolo okno chránené proti vlámaniu, je možné použiť MACO i.S. bezpečnostné uzávery. Sériovo dodávaná polohovacia poistka odľahčí krídlo pri zatváraní a zamedzí prípadnému „drhnutiu“. Poistka proti chybnej manipulácií umiestnená do otváravo-sklopnej medziprevodovky pri otvorení krídla zablokuje ovládanie kľučky a zamedzí tak súčasnému sklopeniu už otvoreného krídla.

Odskúšaná kvalita

Integrovaná medziprevodovka je vyrobená z materiálov s vysokou pevnosťou, odskúšaná podľa požiadaviek GZ 607/3_DK, QM328 a RAL a je možné ju dodatočne mazať. Tým je zaistená jej bezpečná funkcia a dlhá životnosť.

Späť