background

MACO PROTECT Z-TF - optimálne zatvorenie dverí v šiestich bodoch

30.05.2011

Dovoľujeme si Vám predstaviť novinku v sortimente dverných zámkov MACO. Kľúčom ovládaný 3-strelkový zámok Z-TF spoľahlivo až v "šiestich bodoch" zaistí každé vchodové, terasové i vedľajšie vstupné dvere, pričom obyčajné, bežne používané zámky sú zatvorené zväčša len v jednom bode, pomocou strelky.

Zabezpečovacie body:

  • 2 multifunkčné strelky
  • 2 i.S.bezpečnostné valčekové čapy
  • 1 sériovo montovaná strelka
  • 1 masívna západka s 20 mm výsuvom

Každé dvere tesnia

Hneď po zatvorení a bez dodatočného uzamykania sa krídlo dverí dokonale zafixuje v troch bodoch pomocou stredovej zámkovej strelky a dvoch prídavných multifunkčných streliek. Spomínané zabezpečovacie body pôsobia optimálnym a stálym prítlakom po celej výške dverí.

Z energetického hľadiska zaisťujú kvalitnejšiu tesnosť, vyššiu ochranu proti hluku a lepšie tepelno-izolačné vlastnosti.

Plus v bezpečnosti

Zámok možno dodatočne uzamknúť pomocou dvoch i.S. bezpečnostných valčekových čapov a masívnej západky. Integrovaná plynulá poistka protitlaku sa nastaví automaticky medzere vo falci a zabraňuje tak spätnému zatlačeniu multifunkčných streliek.

i.S. bezpečnostné valčekové čapy istia dosah západky ktorá zapadá do hlavného dverného uzáveru z masívneho oceľového plechu, čím sa výrazne zvyšuje bezpečnostný potenciál zámku Z-TF.

Jednoduchá montáž – redukovanie skladu

Zámok Z-TF je obojstranne použiteľný. Pre osadenie uzáverov nie je potrebné frézovanie. Prestavením hlavného dverného uzáveru možno regulovať prítlak krídla.

Top pre konečného spotrebiteľa a investora

Unikátna zámková prevodovka garantuje ľahký chod a komfortné ovládanie. Stačí len jemne potlačiť a dvere sú zatvorené. Zatvorené dvere možno ovládať z vnútornej strany pomocou kľučky, z vonkajšej strany prostredníctvom kľúča.

Zámok Maco Z-TF je kompatibilný s elektrickým vrátnikom. V dome s viacerými bytmi je možné jednoduchým spôsobom - stlačením tlačidla - otvoriť hlavné vchodové dvere pohodlne z každého bytu.

Späť