background

Nádherný dizajn, ktorý padne do oka i do ruky

08.08.2011

Okenné kľučky sú nepochybne dôležitým štýlovým a funkčným prvkom okna. Výberu správnej okennej kľučky odporúčame venovať patričnú mieru času a pozornosti.

MACO EMOTION - okenné kľučky dodávané v základných dizajnových prevedeniach Rhapsody, Harmony a Symphony zodpovedajú svojou bezchybnou funkčnosťou a atraktívnym vzhľadom požiadavkám investorov. Sú vhodné ako do prostredia modernej architektúry, tak aj pre štýlové okná rekonštruovaných domov. Výroba kľučiek MACO prebieha pod prísnymi kvalitatívnymi kontrolami, čo prispieva celkovej kvalite okien.

RHAPSODY - sila výrazu a osobitosť v dokonalom ergonomickom prevedení. Oválna rozeta a ladné zaoblené línie madla kľučky lahodia nielen oku, skrátka padne skvele do každej ruky. Funkcia a forma sú dokonale zladené vo všetkých detailoch.

HARMONY – rokmi overená klasika. Okenná kľučka pre moderné, ako aj klasické interiéry vyniká svojou nadčasovou pôsobivosťou vychádzajúcou hlavne z výrazného vedenia jej línií.

SYMPHONY – okúzľuje pôvabným vzhľadom s nevšedným vizuálnym rázom. Ako elegantný doplnok veľkých sklenených plôch i úzkych zaoblených okenných profilov spája spoľahlivosť s vycibreným dizajnovým štýlom.

TRESOR - bezpečnostná kľučka vybavená cylindrickou vložkou na uzamknutie kľúčom, alebo s blokovacím tlačidlom slúžiacimi aj ako detská poistka. Testovaná podľa bezpečnostnej normy ENV 1627-30, odolnosť kľučky 100 Nm proti vypáčeniu z okenného krídla a proti odkrúteniu blokovacieho mechanizmu v kľučke.

Farebná rozmanitosť

Odolný povrch kľučiek je vyrábaný dvoma spôsobmi, buď nanesením 3 mm vrstvy plastu bielej farby (typ RAL 9016), príp. hnedej farby (RAL 8019) na kovové jadro madla kľučky, alebo sa hliníkové telo kľučky upraví eloxovaním. Eloxovaním hliníka sa vyrábajú prevedenia kľučiek farby bronzovej, champagne, striebornej a titánovej.

Variabilita použitia

Okenné kľučky sú dodávané v rôznych konštrukčných výškach (od 21 do 58 mm). Niektoré typy sú vybavené namontovanými skrutkami pre jednoduchšiu a rýchlejšiu montáž. Pre posuvné systémy sú určené špeciálne, dlhé kľučky kombinovateľné s posuvným kovaním MACO RAIL-SYSTEMS. Doplnkovým sortimentom sú napríklad dverné madielka v rôznych prevedeniach, okenné olivy v retro štýle pre dvojkrídlové okná, krytky na závesy farebne ladiace s okennými kľučkami.

Dvanásťročná záruka funkčnosti

Okenné kľučky MACO EMOTION podstúpili skúšky kvality podľa nemeckej normy DIN EN ISO 9001:2008 a podľa štandardov kvality inštitútu RAL. Špičková kvalita je sama o sebe zárukou dlhoročného a bezproblémového používania výrobku. My našim kľučkám MACO EMOTION dôverujeme a preto našim zákazníkom ponúkame 12-ročnú záruku funkčnosti.

Späť