background

Nové zdvižno-posuvné kovanie pre plastové profily

27.04.2012

Veľké presklené posuvné dvere sú dnes veľmi moderné a žiadané od investorov i architektov. Pre tieto terasové dvere vyrábané z drevených profilov dodáva MACO už niekoľko rokov spoľahlivé zdvižno-posuvné kovanie pod značkou RAIL-SYSTEMS HS (HS portál). Pod rovnakým označením teraz vyrába MACO tiež zdvižno-posuvné kovanie pre plastové prvky a to s nosnosťou až do 300 kg.

Made by MACO

Zdvižno-posuvné komponenty kovania pre plastové prvky, predovšetkým pojazdové vozíky, boli vyvinuté na báze pôvodných systémov kovania pre drevené prvky. Všetky komponenty boli vyvinuté v našej spoločnosti a vyrábajú sa v rakúskom výrobnom závode Trieben podľa štandardov kvality DIN EN ISO 9001:2008.

Menšia námaha pri otváraní dverí

Kompletne prepracovaný pojazdový vozík a prevodovka modifikovaná pre PVC profily spoločne prispievajú k vyššiemu komfortu ovládania posuvného prvku. Na pohyb zdvižno-posuvného prvku je teda nutné vyvinúť silu o cca 1kg menšiu než u doterajšieho riešenia.

Výkonné, funkčne premyslené detaily

  • Nový pojazdový vozík má integrovanú čistiacu kefku, kolieska vozíka teda zostávajú čisté, majú dlhšiu životnosť a pohyb dverí v koľajnici je bezproblémový
  • Nosnosť pojazdového vozíka až 300 kg
  • Rozsiahle príslušenstvo k pojazdovému vozíku
  • Bezproblémová montáž vďaka presnému nasadeniu všetkých časti príslušenstva
  • Nové prevodovky
  • Redukcia sily potrebná k otváraniu dverí
  • Nové štrbinové vetranie

V spojení s nízkym sklolaminátovým MACO GFK prahom je možné vyrobiť bezbariérové  posuvné dvere s veľmi nízkym koeficientom prestupu tepla. Spôsob ovládania a údržby posuvných dverí s kovaním MACO RAIL-SYSTEMS HS si môžete pozrieť v krátkom videu na YouTube.

Späť