background

Okenná kľučka TENTAZIONE

19.09.2011

Výsledok spojenia dizajnu a funkčnosti predstavuje okenná kľučka TENTAZIONE. Je to najmladší a zároveň neprehliadnuteľne iný člen rodiny kľučiek  MACO EMOTION. TENTAZIONE Vás bude zvádzať -  k pohľadom a dotykom.

Táto novinka Vás zaujme na prvý pohľad: okenná kľučka nevyčnieva z krídla. Naopak, je dokonale zabudovaná do plochy profilu krídla. Vzhľadom k ľahko vystúpenému okraju jej kryt zakrýva hrany frézovania. Kľučka a okenné krídlo tak splývajú v jeden celok a tešia oko pozorovateľa.

Esteticky funkčné

Uzatvárací a otvárací mechanizmus otváravých a otváravo-sklopných okien zostáva s použitím tejto kľučky úplne bez zmeny. Ľahkým tlakom na kľučku sa vyklopí zhruba 130 mm dlhé a 10 mm široké teleso kľučky zo zaklopenej polohy. Potom sa už kľučka ovláda obvyklým spôsobom: otočením do vodorovnej polohy okno otvára; do zvislej polohy smerom nahor okno vyklápa. Z hľadiska ochrany proti vlámaniu kľučka poskytuje rovnakú ochranu ako bezpečnostná kľučka s blokovacím tlačidlom. Jedinečne iný je predovšetkým tvar kľučky a jej zapustenie priamo do krídla. Kľučka TENTAZIONE je dostupná v piatich rôznych farebných prevedeniach.

Nenáročná montáž

Rozeta a kľučka tvorí jeden montážny celok. Dvoma skrutkami je zaistené uchytenie kľučky a správne spojenie s kovaním. Je vhodná pre použitie na drevené, plastové, drevo-hliníkové a hliníkové profily. Minimálnym predpokladom je šírka presahu 16 mm.

Nezameniteľne značkové okná

Individualita získa nový rozmer. Naše neobvyklé kľučky dodajú oknám punc jedinečnosti. Vďaka Vášmu logu výrobcu priamo na kľučke sa z Vášho okna stane nezameniteľný výrobok, ktorý hrdo ponesie Vaše meno.

Späť