background

Pre veľkoformátové okná a balkónové dvere v otváravo-sklopnom prevedení

11.07.2011

Stretávate sa s požiadavkami zákazníkov na výrobu okien alebo dverí pre pasívne či nízkoenergetické domy? Chcete im ponúknuť veľkorozmerné okenné elementy poskytujúce viac denného svetla? Veľké a ťažké prvky s presklenými plochami patria v energeticky úspornej výstavbe 21. storočia k štandardom. Dôležitým detailom ktorý je pri výrobe spomínaných elementov nutné zohľadniť, je práve bezpečnosť nosných prvkov.

Spodné a nožnicové ložiská MAMUT s nosnosťou 180 kg

Ako jeden z mála výrobcov spĺňa MACO svojimi spodnými a nožnicovými ložiskami MAMUT, určenými pre veľkoformátové okná a balkónové dvere v otváravo-sklopnom prevedení s nosnosťou do 180 kg, energetické a architektonické požiadavky.

Prvky s maximálnymi rozmermi šírky krídla v kovacej drážke 1800 mm, výšky krídla v kovacej drážke 2800 mm a s plochou okna až 3,6 m2 je možné vybaviť kovaním Multi-Trend aj Multi-Matic.

„Safety Pin“  prídavná poistka proti chybnému ovládaniu okien a dverí

Patentovaný výrobok MACO „Safety Pin" dodatočne zaisťuje okno alebo dvere proti možnému vypadnutiu krídla spôsobené chybným ovládaním či nesprávnym používaním. Týmto sa zvyšuje bezpečnostný štandard.

Poistka proti vypadnutiu je prispôsobená k montáži do otváravo-sklopného celoobvodového kovania. Odpružené oceľové lanká poistky zamedzujú vypadnutiu okenného krídla z rámu, čím sa predchádza riziku zranenia osôb.

Nekontrolované zabuchnutie napr. nárazom vetra alebo silným prievanom v miestnosti, pritlačením okna cez ostenie, ale tiež nesprávna či úplne zanedbaná údržba kovania môže viesť k vypadnutiu krídla z rámu. Preto by mala poistka "Safety Pin" patriť k štandardnému vybaveniu okien vo verejných budovách, ako napr. v materských školách, školských zariadeniach, nemocniciach, domovoch dôchodcov a pod.

Späť