background

Samouzamykací automatický dverný zámok MACO PROTECT Z-TA

18.03.2013

Predstavte si, že odchádzate z domu, zabuchnete za sebou dvere, tie sa samy uzamknú, a vy tak nepotrebujete do zámku vkladať kľúč (v prípade použitia dvernej kľučky v kombinácií kľučka-guľa). Odpadá tak neskoršie premýšľanie „zamkol som za sebou alebo nezamkol?“. Toto je dnes možné s novým automatickým zámkom MACO PROTECT Z-TA. Dvere zapadnú do rámu a sú vrátane dvernej západky bez použitia kľúča zamknuté. Všetky uzatváracie prvky sú zaistené proti spätnému zatlačeniu. Uzatvárací mechanizmus sa aktivuje magnetom integrovaným v uzávere na ráme.

Mechanizmus automatického zamykania

Horný a spodný uzatvárací prvok umiestnený na lište zámku tvorí kombinácia výsuvného háku a multifunkčnej strelky. Tieto dva uzatváracie prvky spoločne s hlavnou strelkou a západkou tak zámok spoľahlivo držia v troch bodoch. Počas zatvárania dverí vyvinie najskôr hlavná strelka spolu s dvoma multifunkčnými strelkami optimálny prítlak. Bezprostredne potom sa automaticky vysunú háky vrátane dvernej západky do protiľahlých uzáverov. Ihneď po vysunutí sú všetky uzatváracie komponenty zaistené proti násilnému spätnému zatlačeniu.

Predvedenie fungovania zámku vo videu:

Tesní a udržuje teplo

Automatický prítlak dverného zámku "Z-TA" skvele utesní dvere po celej výške a spoľahlivo tak pôsobí proti tepelným stratám. Uzavretie dverí s utesnením zaručuje navyše vysokú ochranu proti hluku. Vďaka špeciálne navrhnutým strelkám s nábehom sa dvere zatvárajú ľahko a potichu.

Ochrana malých detí

Dverný zámok "Z-TA" navyše môžete zaistiť dodatočným otočením kľúča o 360 stupňov. Dodatočným uzamknutím dôjde k blokovaniu kľučky vo vnútri, čo zamedzí nechcenému opustenie domu alebo bytu napr. deťmi.

Otvorenie dverí

Ak nie je dodatočné uzamknutie kľúčom aktivované, je možné dvere zvnútra jednoducho otvoriť pomocou dverovej kľučky. Stlačením dverovej kľučky dôjde k zasunutiu uzatváracích prvkov a dvernej západky do tela zámku. Zvonku možno dverný zámok "Z-TA Automatic" otvoriť ľahko a bez vynaloženia veľkej sily pomocou kľúča.

Motoricky ovládaný dverný zámok „Z-TA Comfort“

Ak sa chcete úplne vzdať kľúčov, je k dispozícii motoricky ovládaný trojstrelkový dverný zámok „Z-TA Comfort“. Nemusíte otáčať kľúčom ani vtedy, keď chcete dvere otvoriť, pretože otvorenie dverí sa ovláda motoricky (v spojení s dotykovým ovládaním, klávesnicou, prípadne iným rozhraním).

Späť