background

Tepelno-izolačné dverné prahy MACO TRANSIT

03.10.2011

Zníženie tepelných strát vzniknutých nedostatočnou tesnosťou stavebných otvorov je možné dosiahnuť optimalizovanými vlastnosťami materiálov a dostatočnou tepelnou izoláciou. Dverné prahy MACO TRANSIT ideálne utesnia spodné štrbiny uzatvorených vstupných, terasových a balkónových dverí.

Dverný prah TRANSIT je vhodný pre každý typ dreveného profilu so šírkou medzi 58 až 108 mm. Dverný prah sa skladá zo stredovej časti z pevného PVC dielu a dvoch pohyblivých hliníkových dielov.

Ideálny štandard

Vzhľadom k integrovanému prerušeniu tepelného mosta a uzáverom 18 až 24 mm je dverný prah vhodný ako štandardné riešenie pre každé vstupné dvere. Konštrukčné riešenie prahu umožňuje použitie bezpečnostných uzáverov MACO i.S. pre systémy s polohou kovacej drážky 9V aj 13V.

Optimálna izolácia

S tesnením, ktoré je súčasťou dodávky, koncovkami a gumeným krytom je dverný prah TRANSIT skutočným tromfom ponúkajúcim optimálnu tepelnú izoláciu. Dverný prah je na viac vybavený jednou drážkou pre silikónové tesnenie a druhou drážkou pre butylovú tesniacu pásku. Obidva komponenty dopĺňajú vonkajšiu plochu izolácie podlahy.

Najvyššia trieda odolnosti

Odolnosť proti prudkému dažďu podľa normy UNI EN 12208 potvrdzuje certifikát o zaradení do triedy 9A, najvyššej triedy uvedenej normy zodpovedajúcej sile vetra za prudkého dažďa až 90 km/h. V teste priepustnosti vzduchu dosiahli dvere vybavené prahom TRANSIT zaradenie do triedy 4 podľa UNI EN 12207, taktiež najvyššej triedy tejto normy.

Bezbariérový prístup

Dverný prah TRANSIT zodpovedá svojim vyhotovením, zaoblenými hranami a výškou 20 alebo 24 mm norme DIN 18025. Vnútorné a vonkajšie priestory sú tak bezbariérové, ľahko prístupné aj ľuďom s pohybovým obmedzením.

Vďaka harmonicky zaoblenému tvaru vonkajšej časti a protišmykovej úprave - ryhovaniu hliníkových častí, pôsobí prah opticky zaujímavo v obidvoch dodávaných farebných prevedeniach, ako v striebornej, s konštrukčným dielom prerušenia tepelného mostu v svetlom odtieni, tak aj v bronzovom prevedení, s konštrukčným dielom prerušenia tepelného mostu v tmavom odtieni.

Zaručený úžitok

Dverný prah TRANSIT vám zabezpečí pohodlie akýchkoľvek domových dverí. Jednoduchá montáž, nízke náklady, redukcia tepelných únikov usporia energiu a prispejú k spokojnosti každého užívateľa.

Späť